Mi kell egy hálószobába?
Amikor az ember élete első saját otthonát rendezi be, és boldogan igyekszik kiválogatni a bútorokat, hamar szembesülhet olyan alapvető kérdésekkel, mint például hogy mire van szükség bizonyos helyiségekben. Banálisnak tűnhet, de tényleg sokszor merülnek fel ezek, főleg, ha az ember teljes más elrendezésű, esetleg méretben jelentősen eltérő lakásba költözik a megszokotthoz képest. A kis lakások esetében különösen nehéz a helyzet, hiszen nem áll rendelkezésre korlátlan hely, vagyis erősen szelektálni kell, hogy mi elengedhetetlen, és mi nem az.
Hálószoba: egyben vagy külön?
A hálószoba berendezése akkor a legnehezebb, ha nincs külön nappalink, tehát egy helyiséget használunk alváshoz és nappali időtöltéshez egyaránt. Annyi előnye van a dolognak, hogy ebben az esetben általában egy nagyobb helyiségről beszélünk, de mivel két funkciót kellene belezsúfolni, mégiscsak bizonyulhat kevésnek a hely.
Előnyös, ha külön kezeljük a hálószoba és a nappali részt, például elválasztjuk egy térelválasztóval. A térelválasztó lehet polc, paraván, vagy akár egy nagyobb ruhásszekrény is, kellőképpen kidekorálva a hátulját, hogy olyan legyen, mint egy fal, vagy egy kép.
Ha erre nincs mód, a nappali szekrénysor helyét értelemszerűen átveszik a ruhásszekrények, emellett egy tévéállvány még elférhet a televíziónak, vele szembe egy kanapé, esetleg dohányzóasztal. Nyilvánvalóan kell ágy, amit megoldhatunk úgy is, hogy a kanapé kihúzható, de ha ezt nem preferáljuk, az ágyat tegyük valamelyik sarokba, fal mellé, így kevésbé feltűnő és zavaró.
Ha külön van
Ha külön van a háló, valószínűleg csak aludni járunk majd be. Ebben az esetben elég egy ágy, éjjeliszekrény, ha szeretünk az ágyban tévézni, akkor tévé, és ha nincs külön gardrób, akkor szükség lesz ruhásszekrényre. Ennyi, egy hálóba nem kell más, legfeljebb polcok a falra pár képnek, egyéb dekorációnak, amit szeretnénk kitenni. A hálószobai szekrényekben alapvetően elég, ha tudjuk tárolni a ruhákat, ágyneműket, esetleg törölközőket – minden más mehet a nappaliba, illetve egyéb helyiségekbe, így nincs szükség sok bútorra.
Köszönöm, hogy elolvastad az eheti cikkem remélem feliratkozol a követők közé és nem maradsz le a következőkről sem. Biztos ismersz valakit akinek ez hasznos tartalom! Kérlek juttasd el hozzá! Vagy használd ezt #magdibutor
Magdi, a beépíthető bútorok szakértője